DreamTV Mini UltraHD

Nemecká firma Dream Property prichádza na trh s novinkou, v podobe IPTV streamovacieho a prehrávacieho multimediálneho prijímača DreamTV Mini Ultra HD. Prijímač DreamTV Mini Ultra HD má moderný vzhľad v štýle jeho príbuzného Dreambox ONE UHD, avšak nový model je oveľa menších rozmerov – 75 x 25 x 131mm.

Prijímač podporuje zobrazenie až do 4K rozlíšenia – 2160p/ 60fps s komprimáciou h.264/ h265/HEVC a podporou HDR 10. Nemá osadený žiadny tuner.

Dream TV podporuje najbežnejšie používané protokoly ako Stalker, M3U-List, Enigma 2 a mnoho ďalších. Vďaka funkcii viacerých streamingov je možné pridať viac serverov súčasne a prepínať medzi nimi – Stalker, zoznamy M3U, prijímače Enigma2 a ďalšie. Pracuje sa na aplikácii podporujúcej ešte viac protokolov v budúcnosti!

Pre IPTV teda môžete využiť protokoly:
•    Stalker
•    Xtream Codes
•    M3U playlist
•    Enigma 2 (client)

 

Prijímač je možné spravovať cez internetovú sieť a smartfón, alebo PC.

 

Hardvér

Dostatočne silný HW prijímača tvorí 4-jadrový procesor Amlogic S905X2, doplnený o 2GB RAM a 16GB flash slúžiaci ako úložný priestor pre inštaláciu aplikácií z Google Play obchodu, alebo z obchodu Aptoid.

O grafický výkon prijímača sa postará grafický čip GPU Mali-G31MP2.

O chod prijímača sa stará operačný systém postavený na platforme Androidu 9.

Konektivita

Pre pripojenie pamäťových médii má prijímač k dispozícií 1 x USB port 2.0, 1x USB port 3.0 a čítačku pamäťových kariet SD. Pre servisné účely má prijímač zabudovaný port mini USB.

Pre pripojenie prijímača ku zosilňovaču, domácemu kinu, alebo AV receiveru môžete použiť digitálny optický audio výstup S/PDIF.

Pre bezdrôtové pripojenie zariadení (bluetooth sluchadlá, soudbar a pod) disponuje prijímač aj interným Bluetooth 4.2 modulom.

Pre príjem IPTV vysielania slúži internetové pripojenie 100Mbit ethernetom, alebo cez wifi za pomoci zabudovaného duálneho 2,4/5Ghz wifi modulu.

K TV prijímač pripojíte jedine cez HDMI port a HDMI kábel, kedže nemá žiadny analógový výstup (SCART, CINCH a pod.).

 

Príjem IPTV

 

Dream TV ponúka jednoduché užívateľské rozhranie s vysokým vizuálnym účinkom. Existuje až 19 rôznych vlastných motívov zobrazenia rozhrania IPTV aplikácie.

 

GUI pre príjem IPTV je veľmi užívatelsky príjemné a zobrazuje všetko čo potrebujete

 

– Lišta zoznamu staníc

– Viaceré zobrazenia informácií  filmov a televíznych seriálov
– EPG na niekolko dní dopredu
– Pokročilá konfigurácia (názov, žáner, obsadenie, nahrávanie a dej)

Aplikácia podporuje zobrazenie EPG, takže viete, čo sa aktuálne vysiela na kanáli a čo sa bude vysielať ďalej.

Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov môžete vytvoriť zoznam obľúbených kanálov a vybrať kanály, ktoré sa vám zobrazujú najčastejšie.

 

Zmena kanálu je možná zadaním čísla kanálu priamo na dialkovom ovládači, alebo výberovým oknom zoznamu staníc. Zobrazenie kanálov je ak s klasickým informačným panelom na aký ste zvyknutý u iných STB. Kanály sú plne konfigurovateľné s možnosťou triedenia aj do skrytých kategórií. Čerešničkou na torte sú pekné picony pre kanály.

Streamovanie nebolo nikdy také ľahké. Jednoduchá a intuitívna aplikácia, ktorá vám umožní sledovať všetky vaše obľúbené relácie z ľubovoľného zariadenia.

 

DreamTV Mini sa automaticky po štarte nastaví na príjem IPTV, takže pokiaľ máte napr. nastavený stream z Vášho satelitného prijímača, tak DreamTV po zapnutí rovno spustí stanicu a Vy môžete rovno pozerať.

Pozrite si na videách ako jednoducho sie môžete nastaviť stream zo satelitného linuxového prijímača, alebo z m3u playlistu.

Android 9.1

 

Samozrejmosťou je využívanie dalľích výhod Androidového systému, čiže možnosti inštalácie aplikácií z obchodu Google Play, alebo z predinštalovaného obchodu Aptoid. Takže systém je možné doplniť o rôzne prehrávače multimédií, KODI, a dalšie.

Prijímač je možné spravovať cez internetovú sieť a smartfón, alebo PC.

 

Kúpiť Dream TV Mini Ultra HD Vstup do e-shopu

 

Technické údaje

 

– štvorjadrový procesor Amlogic S905X2
– rozlíšenie 4K 2160p, 60fps
– dekodér H.265, UHD,
– 16 GB, flash
– 2 GB, RAM,
– duálny Wifi 2,4 / 5 GHz,
– DreamTV OS
– Bluetooth
– 1x HDMI, 2.1,
– 1x digitálny zvukový výstup, S / PDIF,
– 1x zásuvka RJ 45 (LAN), 100 / 100Mbit.
– 1x čítačka SD kariet
– 1x USB 3.0
– 1x USB 2.0
– 1x USB port služby

 

Obsah balenia

Dreambox (DreamTV) Mini Ultra HD IPTV Media Player
RC 20 diaľkové ovládanie
Dve AAA batérie
Napájací adaptér (12V)
HDMI kabel

 

Hmotnosť produktu:0.7 kg